Gazze’de Kurban Bayramı namazı binaların enkazı üzerinde kılındı

AA

Filistinliler, bir bayrama daha buruk girdi.

İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana şiddetlenerek artan saldırıları, Gazze Şeridi’nde on binlerce masum sivilin katledilmesine yol açtı.

Kanlı saldırılar sırasında özellikle kadınlar ve çocuklar hedef alındı.

Binaların enkazı üzerinde namaz kıldılar

Yakınlarını ve sevdiklerini kaybetmenin acısını yaşayan Filistinliler, bayramı coşkuyla karşılayamadı.

Gazze Şeridi’nin Han Yunus kentindeki Filistinliler, bayram namazını İsrail saldırıları sonucu yıkılan binaların enkazı üzerinde kıldı.

Kadınlar ve çocuklar da katıldı

Her yaştan Filistinli, bayram namazını eda edebilmek için bir araya geldi. Kadınlar ve çocuklar da bayram namazında yer aldı.

İsrail yine saldırdı

Bu arada İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah ile Gazze kent merkezine düzenlediği saldırılarda Filistinlilerden ölen ve yaralananlar oldu.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Gazze kent merkezi ile güneydeki Refah kentine saldırları düzenledi.

Ölenler ve yaralananlar var

Savaş uçaklarının, Gazze’nin eş-Şati Mülteci Kampı batısında bir eve düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar oldu.

İsrail savaş uçaklarının ayrıca, Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan Mahallesi’ndeki bir evi hedef alması sonucu çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Gazze’ye saldırıların ağır bilançosu

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 37 bin 296 Filistinli öldürüldü, 85 bin 197 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x