Kral Charles, kraliyet konutunu 20 milyon sterline Zelenskiy’e mi sattı?

Kral 3. Charles’ın, bir kraliyet konutunu Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e sattığı iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde dolaşıma giren haberlerde, kraliyet malikanesi Highgrove Konutu’nun 20 milyon sterlin (yaklaşık 810 milyon TL) karşılığında Zelenskiy’e verildiği ileri sürüldü.

Söz konusu iddia, internet sitesinde İngiltere merkezli olduğu belirtilen The London Crier adlı haber sayfasında yayınlandı. Haberde, Kral Charles’ın eski uşağı Grant Harrold’la yapıldığı iddia edilen röportaja yer verildi ve Harrold’ın, Zelenskiy’in eşi Olena aracılığı ile satışı 29 Şubat’ta gerçekleştirdiği iddia edildi. Benzer bir haber, Rus Büyükelçiliği’nin resmi X hesabından da paylaşıldı.

İddiaların sosyal medyada yayılmasının ardından Kral Charles’ın eski çalışanı, haberleri yayınlayan bir açıklama yaptı. The Times’a konuşan Harrold, haberlerin ‘tamamen uydurma’ olduğunu belirtti. Sözlüsü aracılığı ile bir açıklama yayınlayan Harrold, “Bu hikaye tamamen yanlış. Ortada gerçekleşmiş bir röportaj yok” ifadelerini kullandı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x